Hizmetlerimiz

Kalorifer Tesisat Bakımı

Radyatör kalorifer tesisatı kapalı devre çalıştığı için içeride dolaşan su zamanla pas , kireç  ve tortu oluşmasına yol açar ve bu sebepten dolayı peteklerin içerisindeki kanallar tıkanır ve suyun dolaşımı zorlaşır.Kombinin eşanjöründe kireçlenme yol açar ve arıza oluşur.Bu tür sorunları firmamız tarafından düzenli olarak 3 yıl arayla kalorifer tesisat bakımı yaptırarak çözebilirsiniz.

Karbonmonoksit Dedektörü

Her yıl ülkemizde yıllarca insan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmektedir.Bu zehirlenmenin kaynağı sanıldığı gibi kullanılan yakıttan değildir.Zehirlenme fosil yakıt denilen (Kömür,Odun,Petrol ürünleri vb) yakıtların eksik yanması ve ortamdaki oksijenin azalmasından kaynaklanmaktadır.Açığa çıkan karbonmonoksit (CO) gazı rengi kokusu ve tadı olmadığından dolayı hissedilmez.                                                                         Karbonmonoksit zehirlenmesine karşı korunmanın en etkili yolu karbonmonoksit dedektörüdür.Satın alacağınız karbonmonoksit iyi seçmelisiniz.

Oda Termostatı

Oda termostatları ekstra yakıt tasarrufu sağlayarak hem ekonomik, hem konforlu ısınmanızı sağlar.Böylece kombinizi uzaktan kontrol ederek maksimum yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz.

Doğalgazlı Cihazlarınıza Kış Sezonu Başlamadan Bakım Yapılmalıdır

Doğalgazlı cihazların sağlıklı çalışması için düzenli bir periyodik bakım yapılmalı,bu bakımlar beş ay boyunca aralıksız çalışacağından kışa girerken yaptıracak olursanız hem gazdan tasarruf , hemde zamansız arızayı  önleme açısında daha iyi olacaktır.

Kış sezonu öncesi yıllık bakımda Kombinize yapılabilecek işlemler şunlardı;

  1. Cihazın yanma verimini arttırmak için tozların temizlenmesi,
  2. Kalorifer dönüş hattındaki filtrenin sökülüp temizlenmesi,
  3. Genleşme tankı havasının kontrolü,
  4. Çakmak ayarlarının yapılması,
  5. Gaz geçişini sağlayan meme gözlerinin temizlenmesi,
  6. Cihazın modülasyon yapıp yapmadığı.Cihaz ayarlanan dereceye gelene kadar yüksek alevle yanar.İstenilen dereceye gelmek üzereyken size sabit bir sıcaklık sunması için alev boyutunu kısar.
  7. Brülör temziliği,
  8. Sıcak su akış kontrolü,
  9. Bacalı cihazlarda baca çekiş kontrolü ve yapılması gerekenler.

 

Comments are closed.